Для безперебійного живлення критичного навантаження в автономному (аварійному) режимі необхідно альтернативне джерело електроенергії. У джерелах безперебійного живлення ДБЖ (UPS) таку функцію виконують набори акумуляторних батарей, з'єднаних у послідовно-паралельні електричні ланцюжки (лінійки).
Батарейні модулі
Для збільшення часу автономної роботи існують моделі ДБЖ, що дозволяють підключати додаткові модулі батарей. Додатковий батарейний модуль - комплект батарей, розміщений у корпусі (зазвичай аналогічному корпусу ДБЖ) та (стандартно чи опціонально) зарядний пристрій для підзарядки АКБ. Час автономної роботи визначається кількістю підключених до ДБЖ батарейних модулів.
Батарейні кабінети
Для безпечного розміщення акумуляторів використовуються кабінети, виконані у вигляді металевих шаф з полицями. Двері, що закриваються на ключ, запобігають доступу сторонніх людей. Акумуляторні батареї розташовуються на полицях і з'єднуються у послідовні ланцюжки (лінійки) за допомогою міжбатарейних з'єднувачів. Їхня сумарна напруга може досягати 240 … 480 В. З'єднання батарейного кабінету з системним блоком ДБЖ (UPS) здійснюється за допомогою силового кабельного джгута через додатковий зовнішній розмикач. Рекомендується застосовувати закриті акумуляторні кабінети під час встановлення джерел безперебійного живлення в загальнодоступних місцях (офісах, машинних залах, апаратних приміщеннях), де існує небезпека ураження людей електричним струмом при випадковому дотику до струмоведучих частин.